2004 KNZ National Secondary School Championships
2004 National Karate Championships. Held in Wellington.
Under 14yrs Female Kata
Placement |
Name |
Club |
Score |
1st |
Melody Felderhof |
KSK / St Oran's College/ Ishin Ryu |
- |
2nd |
Graziella Cafatsakis |
Whangerei Girls HIgh School |
- |
3rd = |
Gemma Falleni |
KSK |
- |
3rd = |
Jasmine Holland |
Chidokan |
- |
Under 16yrs Female Kata
Placement |
Name |
Club |
Score |
1st |
Kayla-Marie Neho |
Shitokai |
- |
2nd |
Letitia Carr |
KSK / Upper College |
- |
3rd = |
Marama Broughton |
KSK |
- |
3rd = |
Rhea Dickey |
Miyagi Kan / Whangerei Girls |
- |
under 19yrs Female Kata
Placement |
Name |
Club |
Score |
1st |
Sarah Campbell |
Wado Kai Hamilton |
- |
2nd |
Ashley Old |
Goju Ryu |
- |
3rd |
Stephanie Hall |
Chidokan |
- |
Under 14yrs -50kg Female Kumite
Placement |
Name |
Club |
Score |
1st |
Jasmine Holland |
Chidokan |
- |
2nd |
Gemma Falleni |
KSK |
- |
3rd |
Jesse Nelson |
NEW ZEALAND (KSK) |
- |
Under 14yrs +50kg Female Kumite
Placement |
Name |
Club |
Score |
1st |
McKenzie Tuala-Pine |
Goju |
- |
2nd |
Trudy Williams |
Miyagi Kan |
- |
3rd = |
Lisa Basford |
Chilton St James |
- |
3rd = |
Melody Felderhof |
KSK / St Oran's College/ Ishin Ryu |
- |
Under 14yrs Open Female Kumite
Placement |
Name |
Club |
Score |
1st |
Jasmine Holland |
Chidokan |
- |
2nd |
McKenzie Tuala-Pine |
Goju |
- |
3rd = |
Gemma Falleni |
KSK |
- |
3rd = |
Lisa Basford |
Chilton St James |
- |
Under 16yrs +55kg Female Kumite
Placement |
Name |
Club |
Score |
1st |
Amy Thomason |
NZ (KSK) Hutt Valley HS |
- |
2nd |
Rhea Dickey |
Miyagi Kan / Whangerei Girls |
- |
3rd |
Jessie Wang |
Wado Kai Hamilton |
- |
Under 16yrs Open Female Kumite
Placement |
Name |
Club |
Score |
1st |
Amy Thomason |
FRK |
- |
2nd |
Rhea Dickey |
Miyagi Kan / Whangerei Girls |
- |
3rd |
Jessie Wang |
Wado Kai Hamilton |
- |
Under 19yrs +55kg Female Kumite
Placement |
Name |
Club |
Score |
1st |
Amy Elson |
Chidokan |
- |
2nd |
Stephanie Hall |
Chidokan |
- |
3rd |
Stephanie Simmons |
KSK / St Orans College |
- |
Under 14yrs Male Kata
Placement |
Name |
Club |
Score |
1st |
Waka Paku |
Otahuhu College |
- |
2nd |
Jason Felderhof |
KSK |
- |
3rd = |
James Shaw |
FRK |
- |
3rd = |
Dwain Shuttleworth |
Samurai Shitoyru |
- |
Under 16yrs Male Kata
Placement |
Name |
Club |
Score |
Under 19yrs Male Kata
Placement |
Name |
Club |
Score |
Under 14yrs -53kg Male Kumite
Placement |
Name |
Club |
Score |
Under 14yrs +53kg Male Kumite
Placement |
Name |
Club |
Score |
Under 14yrs Open Male Kumite
Placement |
Name |
Club |
Score |
1st |
Antonie Webb-Rihari |
Kerikeri High School / Miyagi kan |
- |
2nd |
Waka Paku |
Otahuhu College |
- |
3rd = |
Johnathan Mapuna |
Hutt International Boys |
- |
3rd = |
Aaron Jessett |
JKF Goju Kai / Mairehau HS |
- |
Under 16yrs -60kg Male Kumite
Placement |
Name |
Club |
Score |
1st |
Thomas Marshall |
Hillcrest High School / Wado kai |
- |
2nd |
Aidan Carr |
Miyagi Kan |
- |
3rd |
Oliver Deane |
Riccaton High School |
- |
Under 16yrs +60 kg Male Kumite
Placement |
Name |
Club |
Score |
1st |
Brendon Running |
FRK |
- |
2nd |
Cameron Rupapera |
Wesley College |
- |
3rd = |
Scoota Roche |
KSK |
- |
3rd = |
Ryan Pope |
KSK |
- |
Under 16yrs Open Male Kumite
Placement |
Name |
Club |
Score |
1st |
Scoota Roche |
KSK |
- |
2nd |
Brendon Running |
FRK |
- |
3rd = |
Ryan Pope |
KSK |
- |
3rd = |
Tim Cameron |
KSK |
- |
Under 19yrs +70kg Male Kumite
Placement |
Name |
Club |
Score |
1st |
Damien Walker |
Goju |
- |
2nd |
Tai Anthony Rakena |
Miyagi Kan |
- |
3rd |
Ururaisha Solomon |
Whakatapura Nga Rua Mano |
- |
Under 19yrs Open Male Kumite
Placement |
Name |
Club |
Score |
1st |
Damien Walker |
Goju |
- |
2nd |
Tai Anthony Rakena |
Miyagi Kan |
- |
3rd = |
Seita Nishimura |
Lincoln High School |
- |
3rd = |
Ururaisha Solomon |
Whakatapura Nga Rua Mano |
- |