2021 Club Kumite Taikai #2 May

Venue “Birkenhead Senior Citizen’s Hall”


Adult Open Male 
Placement Name Club Score
1st Rodney Li FRK 6pt
2nd Thomas Sloman FRK 5pt
Kiken Chiemu Iioka FRK 1pt
Kiken Brendon Running FRK 1pt
Adult Open Female 
Placement Name Club Score
Kiken Nina Edgar FRK 1pt
participated Marina Monk FRK 1pt
15-17 yrs Boys 
Placement Name Club Score
1st Leo Li FRK 6pt
Kiken Grant Zent FRK 1pt
Kiken Rui Aiyama FRK 1pt
Kiken Riki Hill FRK 1pt
15-17 yrs Girls 
Placement Name Club Score
1st Sophie Drury FRK 6pt
13-14 yrs Male Kumite 
Placement Name Club Score
1st Ethan Zhang FRK 6pt
2nd Logan Somerville FRK 5pt
3rd Daichi william Iizuka FRK 4pt
4th Katsuo Ota FRK 3pt
5th Alexander Fox FRK 2pt
Kiken Elias Wilson FRK 1pt
13-14 yrs Female Kumite 
Placement Name Club Score
11-12 yrs Male Kumite 
Placement Name Club Score
1st Roman Metcalfe FRK 6pt
2nd Elijah Constable FRK 5pt
3rd Milu Yoon FRK 4pt
4th Sam Metcalfe FRK 3pt
5th Caleb Wang FRK 2pt
9-10 yrs Male Kumite 
Placement Name Club Score
1st Roy Deng FRK 6pt
2nd Harry Ellin FRK 5pt
3rd Caden Scott FRK 4pt
4th Ryan Guo FRK 3pt
5th Wallace Tan FRK 2pt
participated Melvin (Jun Hao) Qi FRK 1pt
participated Kenrich Shek FRK 1pt
participated Bowen Yu FRK 1pt
Kiken Yamato Tsunoda FRK 1pt
7-8 yrs Male Kumite 
Placement Name Club Score
1st Kenneth Shek FRK 6pt
2nd Daniel Zhou FRK 5pt
3rd Kian Scott FRK 4pt
4th Paul Lin FRK 3pt
5th Ryan Deng FRK 2pt
participated Yi-Tsung Lo FRK 1pt
participated Leo Yoon FRK 1pt
participated Oliver Hoevelt FRK 1pt
participated Archer Ying FRK 1pt
4-6 yrs Mix Kumite 
Placement Name Club Score
1st Harvey Gui FRK 6pt
2nd Brayden Han FRK 5pt
3rd Andy Dai FRK 4pt
4th Xavier Storey FRK 3pt
5th Eloise Dong FRK 2pt
participated Dylan Scott FRK 1pt
participated Darren Wu FRK 1pt
participated Alan Askhatov FRK 1pt
Kiken Eddie Lan FRK 1pt
7-8yrs Female Kumite 
Placement Name Club Score
1st Kennice Shek FRK 6pt
2nd Paige Dong FRK 5pt
3rd Iris Qiyue Wu FRK 4pt
9/10yrs Female Kumite 
Placement Name Club Score
1st Alice Ma FRK 6pt
2nd Alicia Cadag FRK 5pt
3rd Jennifer Zhou FRK 4pt
4th Kasey Ying FRK 3pt
5th Eden Findlay FRK 2pt
participated Yina Zheng FRK 1pt
participated Siena Storey FRK 1pt
participated Raelene Li FRK 1pt
Kiken Alyssa Somerville FRK 1pt
11/12 Female Kumite 
Placement Name Club Score
1st Rhea Somerville FRK 6pt
2nd Nina Costello FRK 5pt
3rd Maya Hoevelt FRK 4pt
4th Quinn Dong FRK 3pt
participated Casey Findlay FRK 1pt
participated Mia Ellin FRK 1pt
Referees Mix 
Placement Name Club Score
participated Dave Harris FRK 1pt
participated Connor Ashdown FRK 1pt
Copyright © 2021 Fushihn Ryu Karate. All Rights Reserved. Call us on (09) 476 2 476. Contact us